Historie

Firma Fatyna, jejíž vznik se datuje již od minulého století, vznikla 1.6.1996. U zrodu firmy byla pí. Kristina Schmidtová a p. Jaroslav Tyl.

Začátek podnikání byl spojen se zastupováním výrobce brzdových systémů KNORR BREMSE München, kdy během působení na našem trhu se stala hlavní předností rychlost dodávek a přívětivá péče o zákazníka.

Vcelku logicky dochází od roku 1997 k rozšíření aktivit zastupováním firmy GIGANT GmbH jako dalšího dodavatele podvozkových částí přívěsů. Toto rozšíření sortimentu o nápravy a vzduchové nebo mechanické agregáty umožnilo vytvořit komplexnější nabídku pro zákazníka. Spolupráce s firmou Gigant byla 16.8.2001 stvrzena slavnostním podpisem smlouvy o výhradním zastoupení pro český a slovenský trh.

Aby firma mohla zákazníkům dodávat kompletní osazení, nabízí také šroubení pro vzduchovou soustavu. Prakticky od začátku spolupracujeme se společností WIRA, zprvu prostřednictvím Knorr-Bremse a od roku 2008 přechází Fatyna na přímou spolupráci s německým výrobcem šroubení WIRA

S nástupem nového tisíceletí expanduje do ČR italská společnost Sirit, se kterou jsme postupem času také navázali spolupráci v oblasti rychlonástrčného šroubení, a tím rozšířili naše portfolio šroubení určeného pro specifické zákazníky.

Ve snaze vyhovět také zákazníkům, kteří vyrábí či upravují speciální vozy již od roku 1996 spolupracujeme s firmou Koci Elektromaschinen v oblasti dodávek elektrických kompresorů.

V roce 2003 vstupuje do firmy David Schmidt a zastupuje Kristínu Schmidtovou a Reinera Schmidta, kteří se stávají odbornými poradci, spolupracují v oblasti školení a dalšího rozvoje firmy a jsou její neoddělitelnou součástí.

 

Fatyna prodejce brzdových systémů